Ticaretin, 7 Altın Kuralı

Ticaretin yedi altın kuralı: Para kazanmanın altın kuralları? Para kazanmanın yolları nedir? Para kazanmanın altın kuralları nedir? Para kazanma yolları nedir?

Para kazanmak isteyenler için ticaretin yedi altın kuralı bağlamında yazılmış bu yazıyı sonuna kadar okuyanlar; ticaretin yedi altın kuralını çok daha iyi anlayarak çoğunlukla; “Vay be!..” diyerek paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

Yazı için gerekli olan bir iki kavramlara yer vererek konuya girildiğinde; ekonomi nedir sorusu karşımıza çıkarmaktadır.

Ekonomi genel itibari ile; üretim, ticaret, dağıtım ve tüketim, ithalat ve ihracattan oluşan insan etkinliği şeklide tanımlamaktadır.

Ekonomi denen argümanın içerisinde yer alan en önemli kavram ise; para kazanma amacıyla yapılan ticareti karşımıza çıkarmaktadır.

Ticaret ise kısaca; kazanç amacıyla yürütülen her türlü alım satım etkinliğidir.

Kazanç amacıyla para kazanmanın altın kuralları nedir, para kazanmanın yolları nedir, para kazanmanın altın kuralları nedir, para kazanma yolları nedir gibi tüm sorular ise; aslında hep karşımıza ticaretin temel direğini oluşturan bir gerçeği ortaya çıkarır; çalışmak!..

Bilindiği gibi para kazanmak için önce kişinin aklına eğer bir yerde çalışacak ise ilk önce “iş ilanları” gelir. Yeteri kadar parası yoksa bir kişinin ve iş ilanları üzerinde bir tercih kullanmak istemiyor ve kolay para kazanmak istiyorsa; çoğunlukla “internetten para kazanmak” ,“kolay para kazanmak” insanların aradığı anahtar kelimelerdir.

Peki ya gerçek anlamda girişimci olacak ve ticaret yapacak ise para kazanma yolları neler olabilir?

Para kazanmanın altın kuralı, ticaretin ne demek olduğunu algılamaktan geçiyor aslında!..

Ticaret nedir sorusun sırrı ise ticaret kelimesini oluşturan harflerde saklı!..

İşte ticaretin harflerine göre, yedi altın kuralı:

Ticaret = T   İ   C   A   R   E   T 

T = Teşebbüs
İ = İlim
C = Cesaret
A = Akıl
R = Risk
E = Emek
T = ?

İşte burada karşımıza “Ticaret” kelimesindeki son “T” harfinin karşılığı oluşmadan Ticaret maalesef tam olarak gerçekleşmiyor.

Peki ticaretin oluşması ve yedinci altın kuralının tamamlanması için “T” harfinin karşılığı ne olabilir? Ticaretin altın kuralları arasında yer alan “T” harfinin karşılığı neden bu kadar önemli?

Şimdi tekrar ticaret nedir diye bakalım ve her harfin karşılığını tekrar yazarak son kalan “T” harfinin karşılığını bulup, ticaretin yedi altın kuralını tamamlayalım:

T = Teşebbüs
İ = İlim
C = Cesaret
A = Akıl
R = Risk
E = Emek
T = Talih ( Nasip), Tevekkül ( Sana düşenleri yapıp beklemek), Teslimiyet ( Sana düşenleri yaptıktan sonra nasibini beklemek)

Görüldüğü gibi son “T” harfinin karşılığı, bize bağlı değil. Ticaretin altı harfini doğrudan yapabiliyoruz ama son harfi “T” harfi olmadan olmuyor.

Eğer diğer altı altın kuralı hakkıyla yapmış isek son “T” harfinin karşılığını beklemek doğal olarak bizim nasibimize, talihimize, yaptığımız, tevekküle ve teslimiyete bağlı aslında!..

Yani “ticaretin yedinci son altın kuralı” tamamlamak (beklemek) için “ticaretin ilk altı, altın kuralını” yapmak gerekiyor!..