Xin Coin İle Kripto Paraya Hazır Olun

Dijital çağı yaşadığımız günümüzde kripto para konusu ile Xin Coin Türkiye Temsilci İlhan Özcan, Xin Coin Temsilsici Ersin Özkan ve Xin Coin Teknoloji danışmanı Turan Kutlay Künbi ile görüştük.

İki kilo elma karşılığı bir kilo armut alındığı dönemlerin bitmesi ve Lidyalıların parayı icat etmesi ile gerçekleşen ticaret karşılığında ödemeler para ile yapılmaya başlandı.

Dijital çağı yaşadığımız günümüzde kripto para konusu ile Xin Coin Türkiye Temsilci İlhan Özcan, Xin Coin Temsilsici Ersin Özkan ve Xin Coin Teknoloji danışmanı Turan Kutlay Künbi ile görüştük.

CEO Haber‘e açıklamalarda bulunan Xin Coin Türkiye Temsilcisi İlhan Özcan, işletmelerin kripto paraya yeteri kadar hazır olmadıklarını, hazır olanların ise ticari faaliyetlerinde daha başarılı sonuçlar alacaklarını açıkladı.

Xin Coin Türkiye Temsilcisi Özcan, yazılımcıların dünyayı adil bir yer haline getirecek halka homojen bir şekilde dağılmış bir para hayal ettiklerini ancak Bitcoin‘in (BTC) % 70’inin Çinlilerin eline geçmesi ile en önemli özelliklerinden biri olan “anonimlik” özelliğini kısmen kaybetmesine neden olduğunu vurgulayarak bu durumu; BTC‘in yazılımcılarının istemediği bir şey olduğunu ama Çinlilerin ele geçirdiklerinin aslında özellikleri ve hızı çok sınırlı olan bir deneme sürümüydü şeklinde açıklamaktadır.

Bu nedenle yeni bir alternatif kripto para birimine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Özcan, hali hazırdaki exchange platformları gibi sadece online ortamda bir coin‘i başka bir coin‘le takas yapmayacak aynı zamanda tüm dünya ülkelerinde fiziki şubeleri de olan, bankacılık lisansına sahip, tüm ülkelerin yerel yasalarına uyumlu, yerel para birimi ile coin alma ve coinlerini yerel para birimine çevirme imkanı sunan çok kapsamlı ve yenilikçi bir borsa konsepti ile yeni bir yatırıma girilmesi zaruriyetinin ortaya konulduğunu açıkladı.

Xin Coin Türkiye Temsilcisi İlhan Özcan bu sorunu, temel yazılım olan Blockchain‘in en önemli özelliğinin hatta Blockchain’i Blockchain yapan özelliğe müdahale edilemez oluşuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

“İşte bu özellik nedeniyle Bitcoin geliştirilemiyor, saniyede 4 adet olan transfer hızı arttırılamıyordu. Bitcoin (BTC) Üretimi madencilik denilen eski bir yöntemle yapılıyor ve maaliyeti çok yüksekti, yeni üretilen coinler Bitcoin’in fiyatında sert iniş dalgalanmalarına neden olduğu için son dönem yatırımcılarına güven vermez olmuştu.”

Xin Coin İstanbul Temsilsici Ersin Özkan CEO Haber’e yaptığı coin yatırım değerlendirmesinde Xin Coin yatırımcılarının son günlerde daha çok ilgi görmeye başladığını ve kullanım alanının her geçen gün daha çok artacağını açıkladı.

Xin Coin Teknoloji Danışmanı Turan Kutlay Künbi ise, Xin Coin Teknolojisinin sıradışı bir Blockchain sistemine sahip olduğuna dikkat çekti.