Uğur Batur’un yönettiği müzayedeye yoğun ilgi

Uğur Antik Müzayede Evi'nin sahibi Geçmiş yüzyıllardan günümüze uzanan çok özel antika ve hiçbir yerde görülmemiş parçalar çok kısa süre içinde satıldı.

‘Sosyetenin antikacısı’ olarak adlandırılan Uğur Batur‘un yönettiği müzayedeye cemiyet hayatının ünlü kadınları yoğun ilgi gösterdi.

Fairmont Quasar Otel’de brunch eşliğinde müzayede yapıldı. Uğur Batur tablolar, antika ev eşyaları ve takılardan oluşan çok sayıda parçanın satışını kendisi yaptı.

Ülkemizdeki önemli müzayedelere imza atan Uğur Antik Müzayede Evi‘nin sahibi Geçmiş yüzyıllardan günümüze uzanan çok özel antika ve hiçbir yerde görülmemiş parçalar çok kısa süre içinde satıldı.

Antika Müzayedesinde tablodan mobilya ya, mücevherden avizeye, halıdan gümüş aksesuarlara kadar birçok eser 100 tl’den başlayan fiyatlarla açık artırmaya sunuldu.

Banka ve holdinglere sanat danışmanlığı yapan Gül Ergi müzayedeyi yakından takip etti…

8 yıl boyunca Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Gül Ergi, özel, banka ya da şirket koleksiyonları için danışmanlık hizmeti de verdi. Bazı holding ve kuruluşların sanat galerilerini kurdu. 50’ye yakın aileye koleksiyonu hazırladı. 10 senede 60’a yakın sergi açtı. Gül Ergi “Uğur Batur müzayedeleri benim için çok önemlidir, hiçbir daveti kaçırmamaya özen gösteriyorum.”dedi..