Simit Sarayı’ndan yılın efsane ikilisi: Tahinli Çıtı Pıtı ve Çay

Tahinli Çıtı Pıtı ve çay ikilisi, deneyenlerin yeni favorisi oldu. Efsane lezzet Tahinli Çıtı Pıtı tüm Simit Sarayı mağazalarında son haftalarda yoğun ilgi görüyor.

Simit Sarayı, geleneksel lezzetleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Tahinli Çıtı Pıtı ve çay ikilisi, deneyenlerin yeni favorisi oldu. Efsane lezzet Tahinli Çıtı Pıtı tüm Simit Sarayı mağazalarında son haftalarda yoğun ilgi görüyor.

Anadolu’nun yüzlerce yıllık geleneksel lezzetlerini Türkiye’de ve dünyada her gün 1 milyondan fazla kişiye ulaştıran Simit Sarayı, ayın ürünü Tahinli Çıtı Pıtı ile damak tadına düşkün olanlardan tam not aldı. Tahinli Çıtı Pıtı, Simit Sarayı müşterilerinin favori yiyecekleri arasında yerini aldı. Çay eşliğinde tüketilen Tahinli Çıtı Pıtı için ise deneyenlerin ortak yorumu “efsane lezzet” oldu.

Tahinli Çıtı Pıtı ve çay ikilisi

Simit Sarayı’na özel bir teknikle üretilen ve sıcak olarak servis edilen Tahinli Çıtı Pıtı, tüketicilerin beğenisini kazanırken, çay ile tüketildiğinde damaklarda benzersiz bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Lezzetli, sağlıklı, doyurucu

Tahin (tahan), susamın ezilerek çeşitli işlemlere tabi tutularak elde ediliyor. Sağlık kaynakları tahinin E, B ve C vitaminleri bakımından zengin olduğunu, vücudun hücre yapısının bozulmasını engellediğini ve kansere karşı koruyucu etkileri olduğunu belirtiyorlar.

Adeta bir şifa kaynağı olan tahinden yapılan, koruyucu ve katkı maddesi eklenmeden üretilen Tahinli Çıtı Pıtı, lezzetli ve doyurucu bir gıda olduğu kadar aynı zamanda sağlıklı bir gıda olması nedeniyle dikkat çekiyor.

21 ülkeye aynı damak tadı

Simit Sarayı, Türkiye dışında 20 ülkeye daha Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini ulaştırıyor. Simit Sarayı’nın ürün gamında yerini alan ve ayın lezzet ürünü olan Tahinli Çıtı Pıtı, diğer ülkelerin de damat zevkine sunularak, Türkiye’den dünyaya açılan yeni bir lezzet olmayı başardı.

Simit Sarayı, Çıtı Pıtı lezzetlerini sadece tahin ile sınırlamıyor. Lezzet tutkunlarına sunduğu tatlar arasında, patatesli-kıymalı ve Ispanaklı-peynirli Çıtı pıtı da bulunuyor.

Simit Sarayı Hakkında

2002 yılında kurulan ve Türkiye’nin uluslararası yeme-içme markası haline gelen Simit Sarayı, ürünlerini Türkiye ve uluslararası pazarlara kendi gıda perakende mağazaları ile taşıdı. 21 ülkede 408 mağazasıyla günde 1 milyon misafir ağırlayan Simit Sarayı, iştirak ve franchise mağazalarıyla uluslararası başarılara imza attı. Bünyesinde 11 bin çalışan bulunduran Simit Sarayı, hızlı büyüme modeliyle uluslararası adımlarını Türkiye’nin global marka yüzü olarak atmaya devam edecektir.

www.simitsarayi.com