Sanofi Türkiye’den Japonya’ya üst düzey yönetici transferi

Eren Çaşkurlu, iş hayatına Roche’ta ‘Viroloji Pazarlama Departmanı’nda başladı. Ardından, Eli Lilly’de ‘Pazarlama Araştırmaları Uzmanı’ olarak çalıştı.

Dünyada 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, 100’e yakın ülkede üretim tesisi bulunan ve tüm çalışmalarıyla hayatı daha kaliteli ve yaşanabilir kılmak için tıpta yenilikçiliğin sınırlarını keşfeden Sanofi, insan kaynakları politikalarıyla da üst düzey transferlerin yarattığı etkinin stratejik öneme sahip olduğunun altını çiziyor.

Tüm dünyadaki çalışanları arasında geçiş olanağı sağlayan Sanofi, geçtiğimiz günlerde önemli bir transfer gerçekleştirdi. Sanofi Türkiye’de ‘Strateji ve Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’nü yürüten Eren Çaşkurlu, ülke çapında gösterdiği üstün performans ve başarılı iş sonuçları nedeniyle Sanofi Japonya’ya transfer oldu.

Sabancı Üniversitesi Üretim Mühendisliği bölümünden 2007 yılında mezun olan Çaşkurlu, iş hayatına Roche’ta ‘Viroloji Pazarlama Departmanı’nda başladı. Ardından, Eli Lilly’de ‘Pazarlama Araştırmaları Uzmanı’ olarak çalıştı. 2008 yılında Sanofi Grubu’na geçen Caşkurlu sırasıyla ‘Pazarlama Mükemmelleştirme Uzmanı’, ‘Dijital Girişimler Proje Müdürü’, ‘Pazarlama ve Satış Etkinliği Müdürü’, ‘İş Geliştirme ve Stratejik Girişimler Direktörü’ ve son olarak da ‘Strateji ve Ticari Operasyonlar Direktörü’ olarak görev yaptı.

Sanofi Türkiye’de, önemli başarılara imza atan Çaşkurlu, Nisan 2017 de, Sanofi Japonya’da İşbirlikleri ve Portföy Yönetimi Grubunun başına getirildi.

Eren Caşkurlu yeni görevinde Sanofi Japonya’nın stratejik planlamasından, portföy yönetiminden, işbirliklerinden ve ticari operasyonlarından sorumlu olarak, 400 Milyon Euoroluk bir portföyü ve 60 kişilik bir ekibi yönetecek.