Oya Canbaş, Bayer Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü olarak atandı

Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü Oya Canbaş, Bayer Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü olarak atandı.

 Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü Oya Canbaş, Bayer Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü olarak atandı.

Oya Canbaş’ın İngiltere’de görevlendirilmesinin ardından 1 Aralık 2017 itibarıyla Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye yeni Ülke Müdürü Taygun Günay olarak belirlendi.

Bayer’e katılmadan önce Procter & Gamble (P&G) Türkiye’de Marka Operasyonları Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Taygun Günay, iş hayatına ilk adımını 1998 yılında Gillette Türkiye’de attı. Gillette Londra ofisinde CEEMEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesinden Sorumlu Ürün Müdürü olarak çalıştı ve ardından Procter & Gamble’ın Brüksel ve Cenevre ofislerinde marka müdürü olarak görev aldı. Daha sonra sırasıyla Tükiye’de Güzellik ve Kişisel Bakım Kategori Direktörlüğü, Azerbaycan’da Kafkasya Ülke Müdürlüğü ve Türkiye’de Pazarlama Direktörlüğü rollerini devraldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun olan Taygun Günay, İşletme alanında yüksek lisansını Pennsylvania State Üniversitesi’nde tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.