KAÇUV’un Umut Kafe’si Caddebostan’a Koşu Festivali’ne Geliyor!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır” inancı ile Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, 18 Haziran’da sporun farklı dallarında organizasyonlar gerçekleştiren Uzun Etap’ın düzenlediği Under Armour Gece Koşuları kapsamında Caddebostan sahilinde yerini alıyor.

Umut dağıtan gezgin kafe Umut Kafe, 18 Haziran’da Uzun Etap tarafından düzenlenen Under Armour Gece Koşuları kapsamında Caddebostan sahilinde yerini alıyor. Trafiğe kapatılacak olan caddede koşu saat 22.00’de, etkinlikler ise saat 19.00’da başlayacak ve Caddebostan’ı tam bir festival alanına dönüştürecek. Pek çok markanın stantlarının yer alacağı etkinlik alanında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) kanserli çocukların ailelerine gelir elde etmek için hayata geçirdiği projesi ‘Umut Kafe’ de hazır bulunacak.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Nerede Yaşam Varsa Orada Umut Vardır” inancı ile Ford Otosan’ın desteğiyle hayata geçirdiği Umut Kafe, 18 Haziran’da sporun farklı dallarında organizasyonlar gerçekleştiren Uzun Etap’ın düzenlediği Under Armour Gece Koşuları kapsamında Caddebostan sahilinde yerini alıyor. Saat 22.00’da başlayacak olan yarışta koşucular, trafiğe kapatılan caddede, 5 km boyunca koşacak ve hem gece koşmanın keyfini yaşayacak hem de festival havasında bir spor deneyimi yaşayacak.

Yarışmayı tamamlayan tüm sporculara başarı madalyası, dereceye giren yarışmacılara ise koşu sonrası düzenlenen törende kupa ve hediyeler verilecek. KAÇUV’un Aile Evi’nde ve hastanelerde kanser tedavisi görmekte olan çocukların ailelerine istihdam ve ek gelir sağlamak amacıyla gezgin kafe olarak hizmet veren Umut Kafe de pek çok standın yer alacağı etkinlik alanında, festival keyfi yaşamaya Caddebostan sahiline gelenlerle buluşacak.

“Gezgin” Umut Kafe Kanserli Çocukların Ailelerine Gelir Sağlıyor

KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi “Umut Kafe”, transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle hayata geçirildi. İstanbul’un çeşitli noktalarında çay, kahve ve atıştırmalık servisi yapan Umut Kafe, çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden toplamda 50’den fazla ebeveyne istihdam sağlıyor. Mart 2012 – Mart 2017 tarihleri arasındaki verilere göre KAÇUV, Aile Evi’nde ekonomik olarak yetersiz 431 çocuk ve aileye destek veriyor.

Ramazan’da da spora devam!

Under Armour Gece Koşuları serisinde, 18 Haziran’da Caddebostan’da gerçekleşecek olan koşu festivali, Umut Kafe’nin de katılımıyla saat 19.00 itibariyle başlayacak.

Caddebostan Gece Koşusu’na katılmak için; https://uzunetap.com/TR/?p=Basvuru&cat=17

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor.“Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.