İnci BatteryCeMATEurasia’da

İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Endüstrinin devleri İstanbul’daCeMATEurasia Fuarı’nda bir araya geldi. Yeni teknolojilerin damga vurduğu fuar, lojistik, intralojistik ve lojistik bilişimi teknolojilerini yenilikçi bir anlayışla tek çatı altında topladı. CeMATEurasia 2017’de yerini alan İnci Battery, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen CeMATEurasiaFuarı’nda lojistik, intralojistik ve lojistik bilişim teknolojileri buluştu. İnci Holding ve GS Yuasaiştiraki İnci GS Yuasa’nınendüstriyel akü markası İnci Battery, yenilikçi ürün ve hizmetlerini sektörün profesyonellerine tanıttı.

İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kaymakçı, Türkiye’nin en önemli endüstriyel akü üreticisi veihracatçısıİnci Battery markasının Türkiye’de pazar lideri haline gelmesinde;yeni üretim teknolojilerini ve ürünleri yakından takip etmelerinin yanı sırasektörde bir ilk olan“Endüstriyel Müşteri Çözümleri” uygulamasının etkili olduğuna dikkat çekti.

İnci Battery şarj odaları, HF şarj sistemleri, akü takip sistemleri ve ex-proofakü uygulamalarıyla akü ile ilgili tüm süreçlerde müşterilerine destek verdiklerini anlatan Kaymakçı “Satış sonrası hizmetlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak geliştiriyoruz. Bu amaçla müşterilerimize Endüstriyel Müşteri Çözümleri başlığı altında farklı çözüm paketleri sunmaya başladık.Akü yönetim süreçlerini bütün olarak ele alan bu yaklaşımımızla sektör liderliği konumumuzu sağlamlaştırdık”şeklinde konuştu.

Katıldıkları tüm CEMAT EurasiaFuarları’ndapotansiyel müşterilerle ve sektördeki diğer profesyonellerle bir araya gelerek endüstriyel akü ve uygulamalarını tanıtma imkânı bulduklarını söyleyen Kaymakçı, GS Yuasa ortaklığının kendilerine kattığı güç ile önümüzdeki dönemde ihracat paylarını arttırmayı ve İnci Battery markasını tüm dünyada lider endüstriyel akü üreticisi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Fuarda öne çıkanlar

Ex-proofçözümler

Fuarda İnci Battery patlama riski bulunan tehlikeli çalışma koşullarında kullanılmak üzere ATEX 2014/34/EU direktifi doğrultusunda hazırladığı ex-proofuygulamalarını tanıttı. Tüm kabloları ve aksesuarları aleve dayanıklı malzemeden yapılan ex-proof aküler özel çelik kazan sayesinde çarpma ve benzeri darbelere dayanıklı, patlama riskine karşı güvenli kullanım imkânı sunuyor.

”Endüstriyel Müşteri Çözümleri”Animasyon Tanıtım Filmi Yayınlandı

İnci Battery’nin akü değişim süreçlerinde müşterilerin karşılaştıkları sorunları çözerken izlediği yöntemi ve şarj odaları uygulamalarını anlatan animasyon filmi oldukça beğenildi.

Modüler şarj odası uygulaması

Fuarda ayrıca HF şarj sistemleri ve akü takip cihazlarının bulunduğu şarj ünitesi ile akü değişim süreçleri, olası riskler ve alternatif uygulamalar katılımcılara tanıtıldı.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 7 yıldır ‘sektörün ihracat lideri’ unvanını korumaktadır. Uluslararası marka değerlendirme şirketi BrandFinance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde4 yıldan bu yana ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, bu yıl da ‘akü sektörün en değerli markası’ olarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninManisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Bilgi İçin:

İnci GS Yuasa Akü San. ve Tic. A.Ş
Tel: 0 232 265 45 00

Gökçe YılancıoğluTellici,Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü gtellici@incigsyuasa.com

Hüseyin Sayın, Kurumsal İletişim ve Dijital Pazarlama Uzmanı, hsayin@incigsyuasa.com