Fisun Usta

Fisun Usta, 1988 yılında otel çamaşırı yıkama hizmeti veren Pak Çamaşır firmasını kurdu. 2007 yılında Pak Çamaşır Sağlık (hastane çamaşırhanesi) tesisini kurdu.

Fisun Usta, 1978 Alman Lisesi mezunu. İş hayatına öğrencilik yıllarında süet, deri, kürk tekstil atölyelerinde çalışarak başladı. 1988 yılında otel çamaşırı yıkama hizmeti veren Pak Çamaşır firmasını kurdu.

2007 yılında Pak Çamaşır Sağlık (hastane çamaşırhanesi) tesisini kurdu. 2008 yılında RFID takip sistemini endüstriyel çamaşır yıkama sektörüne entegre eden teknoloji firması Usta Teknoloji firmasını kurdu.

2009 yılı ‘Türkiye’nin Kadın Girişimci Yarışması’nda ilk 10 finalistten biri olmaya layık görüldü. 2011 yılında Tuzla’da yeni bir otel çamaşırhanesi kurdu. 2014 yılında Hilton Bomonti Otel ve Raffles Hotel bünyesinde personel ve müşteri vale hizmeti tesisi kurdu.

Pak Çamaşır bünyesinde, Avrupa’nın en çevreci ve en büyük tesisini 2016 yılında hayata geçirdi. Halen Pak Yıkama Kiralama A.Ş. şirketinde yönetici ortak olarak iş yaşamını sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir. KAGİDER, EWMD (European Women’s Management Development), Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı, Buğday Derneği ve Anadolu Hisarı Kulübü üyesidir.