E-ticaret Çağı dergisi yayın hayatında ilk yılını doldurdu

Kurucu Ortağı Metin Kahraman, eFinans Genel Müdürü Okan Murat Dönmez ve Netpoint Digital Yönetici Ortağı Murat Buyurgan gibi önemli isimleri ağırlıyor

Elektronik ticaret sektörünü ilgilendiren ulusal ve uluslararası gelişmeleri konu alan E-ticaret Çağı dergisi yayın hayatında ilk yılını doldurdu.

Türkiye’de ve dünyada ilerleyişini sürdüren e-ticaret ekosistemini odağına alan E-ticaret Çağı, yıl dönümü sayısı olan Şubat ayı sayısında geçtiğimiz yılı kapsayan bir tüketici araştırmasına imza attı.

PureMind iş ortaklığı ile gerçekleştirilen araştırma, geçen bir yıllık zaman diliminde online kullanıcı alışkanlıkları üzerindeki değişimi, çeşitlenen beklentileri ve alışveriş davranışlarını konu alıyor. Katılımcıların demografik özelliklerinin esas alındığı araştırma, büyümesine devam eden e-ticaret sektörünün bugünü ve geleceğine ışık tutan bir kaynak olma özelliği taşıyor.

Bunun yanı sıra ilk yılını deviren yayın organının “araştırma” konseptli 13. sayısında Bankalararası Kart Merkezi tarafından paylaşılan ve ödeme teknolojilerinin 2016 yılının değerlendirildiği verileri bulabilmek mümkün. Sosyal medya ölçme, analiz ve araştırma hizmeti veren Somera’nın E-ticaret Çağı için derlediği ve e-ticaret sitelerinin sosyal medya etkinliklerini ortaya koyan aylık raporu da derginin yıl dönümü sayısında yer alan bir diğer analiz.

Yıl boyunca sektörün önde gelen firmalarıyla çok sayıda röportaj gerçekleştiren E-ticaret Çağı’nın Şubat sayısında anne-çocuk dikeyinde hizmet veren ikinci el pazar yeri girişimi tutumluanne.com’un kurucusu Özden Pusat’ın ikinci el alışveriş kültürü ve sektör hakkındaki görüşleri yer alıyor.

Köşe yazılarıyla sektörün gelişimini ortaya koyan farklı alanlardan 7 önemli isim de E-ticaret Çağı Şubat sayısında. ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, IdeaSoft Genel Müdürü Seyhun Özkara, Bilişim Avukatı Şebnem Ahi, E-ticaret Çağı kitabı yazarı Mahir Erkan, euro.message Ülke Müdürü Murat Erdör, Ding Dong Lojistik & Danışmanlık Kurucusu Ş. Gürhan Saatçioğlu ve Deriner & Partners Yönetici Ortağı Gökhan Aydoğan ise e-ticaret ekosisteminin ilerleyişini farklı açılardan görerek kaleme alan köşe yazarlarından birkaçını oluşturuyor.

E-ticaret Çağı dergisinin en çok ilgi gören bölümlerinden biri olan ve derginin okuyucularından gelen soruların sektörün uzmanları tarafından yanıtlandığı Soru-Cevap bölümü, yıl dönümü sayısında Digital Partners Müşteri Direktörü Emrah Pamuk, Alve SEO & SEM Manager’ı Selim Sürme, Monitera Kurucu Ortağı Metin Kahraman, eFinans Genel Müdürü Okan Murat Dönmez ve Netpoint Digital Yönetici Ortağı Murat Buyurgan gibi önemli isimleri ağırlıyor.

E-ticaret Çağı hakkında:
E-ticaret Çağı, Şubat 2016 yılında yayın hayatına başlayan ve sadece e-ticaret sektörüne odaklanmış bir yayındır. Aylık olarak basılan ve abonelerine dağıtılan derginin yanı sıra www.eticaretcagi.com web adresi üzerinden de takip edilebilir.

E-ticaret Çağı okuyucularına e-ticaret sektörü ile ilgili Türkiye’den ve dünyadan haberler, sektörün önemli isimlerinin köşe yazıları, e-ticaret makaleleri, röportajlar ve özel içerikler sunar. E-ticaret Çağı’nın amacı Türkiye’de e-ticaret sektörünün gelişmesine ve sağlıklı bir şekilde büyümesine destek olmaktır. Bu amaç için konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları ve şirketler ile iş birlikleri yapar.