Çocuklar Bile İnternetten Para Kazanıyor

Mert Taşkun'un Kırtalbul Kanalınndaki farklı videoları seyredebilirsiniz.

Çağın icadı olan internetin iyiden iyiye hayatımıza girmesi ile birlikte, çocuklar için bile kazanç kapısı olmaya başladı. Çocuklar son günlerde hızla Youtube’den açılan kanallar ve bu kanallara yüklenen videolar ile Googgle Adsense’den para kazanmanın hayalini kuruyorlar.

Kendi ilgi alanları doğrultusunda videolar hazırlayan çocukların videoları da genellikle çocukça düzeyde. İlk paylaşımlar genellikle kendi arkadaşlarına yönelik okul arkadaşları arasında karşılıklı paylaşımlar şeklide olurken, uzmanlar bunun sonraki dönemlerde daha profosyonel düzeye çıkacağına dikkat çekiyor.

Çocuklar için bu kadar erken dönemde başlayan para kazanma isteğinin, çocuk yaşlarında teknoloji ile erken yaşta karşılaşmaları ve teknolojinin onlara sağladığı fırsatlar olarak değerlendiren uzmanlar, sonraki dönemler için yönlendirimlerin önemli olduğunu ifade ederlerken internet ve çocuk karşılaşmasındaki seviyenin tespitinde hassas olunması gerektiğini vurgulamaktadırlar.

Youtube‘de Kırtanbul Mert kanalını açarak çeşitli ürün tanıtımları, çocuk oyunları  ve çocukça kişisel değerlendirmeler yapan Mert Taşkun, geleceğe yönelik planlarında internet üzerinden para kazanmayı hedeflediğini açıklayan çocuk Youtuber’lar arasında.

Henüz onbir yaşında Orta Okul öğrencisi olan Mert Taşkun internetten, para kazanmanın yollarını şimdiden keşfetmiş durumda. İlk hedefinin Kırtanbul Mert kanalının abone sayısını artırarak Google Adsense ile para kazanma arayışı  içerisinde olduğunu açıklayan Taşkun, sonraki hedefinin E-Ticaret ve özel mobil uygulamalar ile oyun programları olarak açıklamakta.

Yine aynı şekilde onbirli yaşlarda Orta Okul Öğrencisi olan Muhammed Emin Akkaya, Tarık Mutlugöz ve Mert Ali Aydın gibi daha birçok çocuk Yotube’de dikkat çeken kanallar açarak geleceğin Youtuber’ları olmayı amaçlamaktalar.

Bu küçük Youtber’ların ilk heves ve denemeleri ile açtıkları kanalara aşağıdaki adreslerden ulaşılabiliniyor.

Mert Taşkun‘un, Kırtanbul Mert Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCkGyG5M3uA9ybaVW0IbFmGw

Muhammed Emin Akkaya‘nın, Oyun Çukuru Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCeunLP2c61lx5QFKG3ANDIw

Tarık Mutlugöz‘ün, Ölüm Gamers Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCW1ClUfIiFGGoEuWS9hIUuQ

Mert Ali Aydın‘ın, Kafa Topu Oyuncusu Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UCsjabtKxzyJpAnD8wwVRDDw