CEO Olmaya Giden Yol

Jeffrey Fox, son yılların en çok satan ve en çok taklit edilen iş kitaplarından CEO Olmaya Giden Yol’da, kuşak farkı gözetmeksizin, içinde bir CEO olabilme hırsı barındıran ve ön sıraları hedefleyen herkes için tüm bunların cevabını veriyor.
Bir Kurumun
En Üst Basamağına
Yükselebilmenin Kuralları

Bir fili saklamaya çalışmayın!

Sürpriz gibi görünen iflaslar, zamanında iyi saklanmış görünen ama başıboş bırakıldığı için sonrasında felakete sebep olan fillerin yol açtığı sonuçlardır. Her bir fil, panik ve –bunun devamında gelen– güneşi balçıkla sıvamaya çalışma çabasıyla daha da semirir.

Bir de Başkan John F. Kennedy’nin Domuzlar Körfezi skandalında nasıl davrandığına bakmak gerekir. Çıkmış, televizyonda halka açık bir şekilde, herkesin lafını ağzında tıkılı bırakarak, “Benim hatamdı, yüzümüze gözümüze bulaştırdık, sorusu olan?” demiş ve oturmuştur. Kennedy, bu olaydan hiç üzerine gidilmeden sıyrılmış, aslına bakarsanız bu olay sonrası güçlenmiştir.
–Kitaptan

CEO’luk pozisyonu ve maaşı, pek tanınmayan üst seviye bir müdürü, bir anda güçlü ve ünlü bir uluslararası lidere dönüştürebiliyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde önemli şirketlerdeki CEO’luk pozisyonunun medyanın ilgisini her zamankinden daha fazla çekmesinin sebebi bu muhtemelen. Peki, bu insanlar –eğer bu şans ise– nasıl bu kadar şanslı olabiliyorlar? Sırları ne? Çalışanlar ve yeni mezunlar benzer soruların cevaplarının arayışındalar: Nasıl öne geçebilirim? Nasıl CEO olabilirim?

Konu uzmanı Jeffrey Fox, son yılların en çok satan ve en çok taklit edilen iş kitaplarından CEO Olmaya Giden Yol’da, kuşak farkı gözetmeksizin, içinde bir CEO olabilme hırsı barındıran ve ön sıraları hedefleyen herkes için tüm bunların cevabını veriyor.

Jeffrey J. Fox
PEGASUS YAYINLARI
Çevirmen: Teoman Akben
Yayın Tarihi 2013-10-22
Orjinal Adı How To Become CEO
ISBN 6053431367
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 168
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm