CEO Maaşları

CEO Maaşları, CEO

Dilimize İngilizce Chief Executive Officer‘in kısaltılmışı olarak geçen CEO’lar Türkiye’de oldukça ilgi çekmektedir. Türkçe İcra Kurulu Başkanı olmasına karşın genel itibari ile halk arasında kullanılırken Holding veya Şirket CEO’su (Chief Executive Officer) olarak kullanılmaktadır.

Mesleğinde kariyer yapmak isteyenler CEO nedir, CEO nasıl olunur gibi soruların cevaplarını ararlarken bir yandan da CEO maaşları oldukça merak edilmektedir.

Rahat ve elit bir hayatın simgesi haline gelmiş olan CEO’luk iş hayatında kariyer planlayanların varmak istedikleri nokta olarak görülmektedir.

CEO maaşları nedir, CEO‘lar geçekten iyi kazanıyorlar mı sorusuna PageGroup Genel Müdürü Hugo Campo‘un, “Page Executive” bölümlerindeki CEO görüşmelerine dayalı olarak yaptıkları araştırmaların sonuçlarını aktarırken “Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketinin CEO’ları yıllık 1 milyon TL ile 1,5 milyon TL arasında maaş alabiliyor.
İş dünyası geneline baktığımızda ise şirket CEO’ları yıllık ortalama net 690 bin TL kazanıyor” açıklaması herhalde ışık tutması açısından önemli bir veri olacaktır.