Çalışanların Verimliliği Artar mı? Artar!

İstanbul Üniversitesi “Sosyal Bilimler Avrupa İlişkileri”nden sonra İngiltere’de ikinci üniversite olarak Heriot Watt University’de İşletme okuyan, Western University’den Professional Coaching, NLP School / England’dan NLP Master Trainers ve College of Public Speaking’den Body Language eğitimleri almış olan Efsun Yüksel Tunç,.

Kurumlar için çalışan verimliliğini korumak ve artırmak hayati önem taşıyor. Otomasyona ne kadar geçilirse geçilsin, firmalar verimlilik düzeyi düşük personel ile başarmakta zorlanıyor. Şirketler takımlar takımı olduğundan satış takımından, muhasebe takımına, üretim takımından iş geliştirme takımına bütün takımların performanslarını artırmak ve işleyişi verimli hale getirmek gerekiyor.

İnsan kaynakları yönetiminin en önemli ve zorlu fonksiyonlarından biri de çalışan performansını ölçmek, değerlendirmek ve artırmak için gerekli sistemleri kurmak ve yürütmektir. Bu nedenle Indus Danışmanlık’ın yönetici koltuğunda oturan Efsun Yüksel Tunç, sistemleri kurmanın ilk adımlarından kurumsal değerlerin belirlenmesinin altını çiziyor ve kendi kurumlarında bunu nasıl başardıklarını şöyle anlatıyor:

“Biz Indus Danışmanlık’ta değerlerimizi bilir ve ona göre çalışırız, tüm İK sistemlerimizin temelinde ve işleyişinde değerlerimiz vardır.”

Efsun Yüksel Tunç ayrıca şirketi Indus Danışmanlık’ta başarı için yön gösterici olan açıkça tanımlanmış değerleri, açıklamalarıyla şu şekilde sıralıyor:

  •  
  • Olumlu ve Enerjik: Tüm gerçekleri ve enerjimizi olumlu sonuçlar için kullanıyoruz.
  • Yenilikçi ve Yaratıcı: Her ihtiyaç, beklenti ve istek sonucunda yeniliklerle ortaya çıkıyoruz.
  • Bilgili ve Deneyimli: Sürekli artan ve her gün güncellenen bilgiyi sunuyoruz.
  • Sonuç Odaklı: Her attığımız adımın hedefe hizmet etmesini sağlayarak süreci yönetiyoruz.
  • Empatik: Birey ve kurumları anlıyoruz, anladığımızı paylaşıyoruz ve çözüm için harekete geçiyoruz.

INDUS Danışmanlık Hakkında

2001 yılından bu yana Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı alanında hizmet veren “Indus Danışmanlık”ın vizyonu, 2021 yılına gelindiğinde, Türkiye’de herkesin hayatına katkı sağlamış olmak.

Temel hizmetlerini eğitim ve yönetim danışmanlığı olarak 2 ana başlıkta toplayan Indus, danışmanlık sektöründe sürekli gelişimi benimsemiş kişi ve kurumları hedeflerine ulaştıracak çözümleri tasarlayan ve sunan bir danışmanlık merkezi olarak biliniyor.

Bireyin, ekibin ve yönetimin kalitesini artırmak ve entelektüel sermayelerini geliştirmek, bununla birlikte farkındalık yaratmak, değişim için isteklendirmek ve bu sayede kurumların hedeflerine ulaşmalarını sağlamak misyonunu edinen “Indus Danışmanlık”ın yönetici koltuğunda Efsun Yüksel Tunç oturuyor.

İstanbul Üniversitesi “Sosyal Bilimler Avrupa İlişkileri”nden sonra İngiltere’de ikinci üniversite olarak Heriot Watt University’de İşletme okuyan, Western University’den Professional Coaching, NLP School / England’dan NLP Master Trainers ve College of Public Speaking’den Body Language eğitimleri almış olan Efsun Yüksel Tunç, Bankacılık, Otelcilik, Hızlı Tüketim, Gıda, Lojistik, İlaç ve Hastane sektörleri başta olmak üzere Türkiye’nin ileri gelen kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde olduklarını dile getiriyor.

Tunç ayrıca, Eğitim danışmanlığı hizmetini, “Kişisel Gelişim Eğitimleri”, “Yönetim – Strateji ve Sistem Eğitimleri”, “Pazarlama – Satış ve Hizmet Sunma Eğitimleri”, Yönetim Danışmanlığı hizmetlerini de “Strateji Geliştirme ve Uygulama”, Kurumsal Yapılandırma ve Reorganizasyon” ve “Yönetim Sistemleri Tasarımı” danışmanlık kategorilerinde sunduklarını ve bu hizmetleriyle sektörde farklı bir yer edindiklerini dile getiriyor.