Beko, Brand Week İstanbul’da Beşiktaş’ın Efsane Üçlüsü Metin-Ali-Feyyaz’ı Ağırladı

Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ve efsane üçlü, sporun pazarlamadaki yerini konuştu.

Türkiye’de ve dünyada sporun gelişimine, takım ruhuna ve sporun desteklenmesine büyük önem veren Beko, Brand Week İstanbul kapsamında, Beşiktaş’ın efsane üçlüsü Metin – Ali ve Feyyaz’ın katılımıyla bir panel düzenledi. ‘Efsane Sponsor’ adı ile gerçekleşen panelde Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ve efsane üçlü, sporun pazarlamadaki yerini konuştu.

1984 yılından 1995’e kadar olan sürede aynı anda siyah beyaz formayı giyen Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar o dönemde takımın en önemli oyuncuları olmuşlardı. Beko’nun Beşiktaş ile olan sponsorluk ilişkisi ise ilk olarak 1988-89 sezonunda başladı ve 2004’e kadar devam etti. Beko sponsorluğunda Beşiktaş, 5 lig şampiyonluğu ve toplam 17 kupa kazanarak tarihindeki en başarılı dönemi yaşadı. Beko da sağladığı destekle tüm taraftarların gönlünde çok özel bir yere sahip olmayı başardı. 2014 yılı itibariyle Beko, gönül bağı olan Beşiktaş ile imzaladığı sponsorluk anlaşmasıyla tekrar Beşiktaş formasının sırtında yer aldı.

Beko’nun desteğiyle gerçekleşen panelde, efsane futbolcular ve Mehmet Tüfekçi, efsane sponsor Beko’nun ilk Beşiktaş sponsorluğundan günümüze kadar olan süreci konuştular.

Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi yaptığı konuşmada, global, dinamik, yenilikçi ve genç ruhuyla Beko markasının daima sporun, sporcunun ve sportmen nesillerin yanında olduğunu söyledi. Tüfekçi, “Eve dönüyoruz adlı reklam filmimiz ile Beşiktaş’ın yeni stadyumuna dönüşünü kutladık. Beşiktaş’ın Süper Lig 2016 / 2017 sezonu şampiyonluğunu da yine taraftarlarla birlikte coşkuyla kutladık. Beşiktaş sponsorluğumuzu ürünlerimizin iletişiminde de kullanarak, takım çalışmasına vurgu yaptık. Dijital mecrada #efsanekartallar web sitemiz ile katılımcılara efsane ödüller kazanma fırsatı sunuyoruz” dedi.

Futbol alanında 2014 yılında dünya çapında çok büyük bir sponsorluğu daha imza attıklarını ifade eden Tüfekçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Beko markamızla dünyanın önde gelen futbol kulüplerinden FC Barcelona’nın “Premium Sponsoru” olduk. 30 Haziran 2014 günü Barcelona Camp Nou Stadyumu’nda imzalanan ve dünya çapında 2 markayı bir araya getiren bu sponsorluk çerçevesinde Beko logosu, Haziran 2018’e kadar FC Barcelona formalarının sol kol kısmında ve antrenman kitlerinin arkasında yer alacak. Ayrıca, Eylül 2016’dan itibaren, 18 ülkede, 37 okulda 4000’den fazla öğrencinin eğitim aldığı FC Barcelona’nın resmi futbol okulu FCBEscola’nın da Türkiye’de ana sponsorluğunu üstlendik. Haziran 2018’e kadar devam edecek sponsorluğumuz kapsamında okul, FCBEscola İstanbul Beko ismini aldı. Beko markamızla sadece futbola değil, basketboldan yelkene, golften biniciliğe, tenise kadar çok geniş bir yelpazede spora destek oluyoruz.”