Banvit, tedavi amaçlı dahi antibiyotik kullanmıyor

Banvit A.Ş. kendi laboratuvarlarında gerçekleştirdiği antibiyotik denetim çalışmalarına ilave olarak, 2017 yılı başında da Merieux NutriSciences kuruluşu olan Kalite Sistem Laboratuarları’na canlı üretim sürecini gönüllü olarak da denetlettirmeye başladı.

Banvit A.Ş., Sorumlu Antibiyotik Politikaları kapsamında Banvit markası

altında üretilen tüm ürünlerinin üretiminde, tedavi amaçlı dahi

antibiyotik kullanmadığını açıkladı…

Banvit A.Ş., canlı üretim sürecinde 2006 yılında başlattığı iyileştirme çalışmaları sonucunda, 2014 yıl sonu itibarıyla etlik piliç üretiminde tedavi amaçlı antibiyotik kullanımını azalttığını geçtiğimiz yılın başında kamuoyuna açıklamıştı.

Şirket, devam eden çalışmalar ve uygulanan Sorumlu Antibiyotik Politikaları sonucunda Banvit markası altında üretilen tüm ürünlerinin üretiminde tedavi amaçlı dahi antibiyotik kullanmadığını açıkladı.

11 yıldan beri yürüttükleri Sorumlu Antibiyotik Politikaları sonucunda geldikleri noktadan duydukları memnuniyeti ifade eden şirketin Kanatlı Koordinasyon Direktörü – Veteriner Hekim Erdal Elmas; “Tüketicilerimize Banvit markamız altında sunduğumuz ürünlerin hiçbirinde tedavi amaçlı dahi antibiyotik kullanılmıyor. Bugün ulaşılan bu başarının altında; sahada ve üretim sürecinde uzun yıllardır izlediğimiz sistemli çalışmalar, bilim, teknoloji ve kümes şartlarındaki iyileşmeler yatmaktadır. Şirket olarak bu konuda öncü sayılacak adımlar attık ve önümüzdeki süreçte de bu adımların takipçisi olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Banvit A.Ş. kendi laboratuvarlarında gerçekleştirdiği antibiyotik denetim çalışmalarına ilave olarak, 2017 yılı başında da Merieux NutriSciences kuruluşu olan Kalite Sistem Laboratuarları’na canlı üretim sürecini gönüllü olarak da denetlettirmeye başladı. Söz konusu denetim Banvit’in tüm Türkiye çapında faaliyet gösteren Balıkesir, İzmir ve Elazığ üretim bölgelerindeki yetiştirici ve kümeslerini kapsıyor.

Şirket, Kalite Sistem Laboratuarları’na gönüllü olarak her 3 ayda bir yaptıracağı kontrol ve habersiz denetimlerle Sorumlu Antibiyotik Uygulaması sonuçlarını bağımsız bir denetim kuruluşuna tespit ettirmeye devam edecek.