Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi Açıldı

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin belki de en dikkat çeken konukları, Avusturalya’dan gelen 5 metre uzunluğundaki erkek ve 3 metre uzunluğundaki dişi timsahlar.

Çocuklara su altı dünyasını eğlenceli bir şekilde öğretme amacıyla Emaar Square Mall’da yerini alacak Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi İstanbul’a eğlenceli bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Anadolu Yakası’nın ilk akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi olarak Çamlıca’nın yeni gözdesi Emaar Square’in içerisinde 28 Nisan’da ziyaretçileriyle buluştu.

Kayalık Kıyılar, Ana Tank, Deniz Anası Galerisi, Jungle, Nehirler, Penguen Adası, Timsah Krallığı adında 7 bölümden oluşan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi daha önce Türkiye’de bulunmayan, Manta Vatozları, Su Samurları ve Su Fareleri ile herkesin çok sevdiği ve İstanbul’a ilk kez gelen Humboldt Penguenleri’ne ev sahipliği yapacak. 200’e yakın türle, 20 binden fazla canlının bulunacağı Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin belki de en dikkat çeken konukları, Avusturalya’dan gelen 5 metre uzunluğundaki erkek ve 3 metre uzunluğundaki dişi timsahlar.

48 akvaryum tankından oluşan Emaar Akvaryum’da çocuklar ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alırken, 270 derece görüş imkanı olan 45 metre uzunluğundaki akrilik tünelde gezip denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını görme fırsatını yakalayacaklar. Ayrıca dev timsahlar ve vatozlar çocuklara bu macerada eşlik edecek.

Editöre not:

Emaar Türkiye Hakkında:

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Emaar Properties PJSC, alışveriş merkezleri ve perakendenin yanı sıra, turizm, konaklama ve eğlence sektörlerindeki yetkinlikleriyle tanınıyor. 25 milyonu Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) toplam 190 milyon m2 arazi stoğuna sahip. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu The Dubai Mall gibi ikonik işlere imza atan Emaar Properties, farklı yaşam tarzlarını üst düzey bir yaklaşımla bir araya getiren iş modeliyle, 20 yıldır dünya çapında gayrimenkul projeleri geliştiriyor.

İş modelini, BAE’nin dışına çıkararak Ortadoğu, Kuzey Afrika, Hint Yarımadası, Güney Asya, ABD ve Avrupa’ya taşıyan Emaar Properties, iştiraki Emaar Türkiye aracılığıyla 2006 yılından bu yana ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Türkiye’ye 2,5 milyar doların üzerinde yatırım yapan şirketin ilk projesi, Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi’nin muhteşem manzarasına sahip 500 konutluk Toskana Vadisi oldu. Geçtiğimiz yıl Rixos’la birlikte Antalya’da The Land of Legends projesini hayata geçirdi. Emaar Square ise Emaar Properties’in Türkiye’ye güvenini temsil eden dev bir karma proje. Projede, alışveriş ve yaşam merkezi Emaar Square Mall’un yanı sıra, binin üzerinde konut ve kiralanabilen ofisler de bulunuyor. Emaar’ın geliştirdiği markalardan The Address Hotel ise 2018’de hizmete girecek.