Çocuklar, aileleriyle birlikte kendi oyuncaklarını yaptılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kağıt Müzesi’nde, düzenlenen etkinlikte aileler çocuklarıyla birlikte torna tezgahına geçerek hünerlerini sergiledi.

Her yaştan katılımcıları ağırlamaya devam eden SEKA Kağıt Müzesi, müze ziyaretlerinin yanı sıra çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Abdülhamid Han Ahşap Atölyesi’nde öğrenciler velileri ile birlikte torna tezgahlarında çalışarak kendi oyuncaklarını ürettiler. Çocuklarıyla birlikte ahşap tezgahında oyuncak yapan aileler, onların heyecanına da ortak oldu.

SEKA Kağıt Müzesi’nde öncelikle Kağıt Sanatları olmak üzere pek çok alanda atölyeler yer alıyor. Bu atölyeler arasında; El Yapımı Kağıt Atölyesi, Damga ve Baskı Atölyesi, Sikke Basım Atölyesi, Origami – Krigami Atölyesi, Quilling Atölyesi, Makedo Atölyesi ve Kağıt Hamurundan Nesneler Atölyesi bulunuyor.

Öte yandan hafta sonu çeşitli atölyelerin yapıldığı Kağıt Müzesi’nde gerçekleşecek olan 7-8 Yaş aralığı için ’Kendi Oyuncağımı Yapıyorum’ etkinliğine ziyaretçilerin, internet sayfası üzerinden başvuru yapabileceği bildirildi.